Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeProjektyAktywny rozwój X
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Aktywny rozwój X

Projekt „Aktywny rozwój” jest skierowany do młodzieży w wieku 16 - 20 lat. Celem Projektu jest: zmniejszenie zagrożenia wykluczeniem społecznym i zawodowym u 16 osób w w/w wieku z terenu dzielnicy Ursynów. Działania podejmowane w pracy z młodzieżą mają na celu przede wszystkim zwiększenie wybranych umiejętności społecznych i umiejętności o charakterze zawodowym oraz zwiększenie aktywności kulturalnej i sportowej. Młodzież będzie uczestniczyła w indywidualnie dobranych kursach zawodowych, szkoleniach specjalistycznych, wydarzeniach kulturalnych i sportowych (np. kino, koncert, strzelnica, gokarty) oraz będzie miała możliwość konsultacji indywidualnych z doradcami zawodowymi i psychologiem.

Dodatkowo odbędą się różnego rodzaju zajęcia specjalistyczne:  warsztaty dot. skutecznej komunikacji w gronie rówieśniczym oraz w rodzinie, warsztaty z przedsiębiorczości i zarządzania budżetem, warsztaty dot. aktywności wolontarystycznej, radzenia sobie z emocjami i stresem. Odbędą się także wyjazdy: integracyjny z elementami survivalu oraz wycieczka do wybranego miasta w Polsce w pełni zaplanowana i zorganizowana przez młodzież. Wszystkie zaplanowane w projekcie działania będą służyć zmotywowaniu młodzieży do własnej aktywności i wzmocnieniu ich samooceny. Pokażą, że przemyślane i zdecydowane działania pomagają w przekraczaniu barier, ograniczeń finansowych i społecznych. Wymienione formy zajęć będą służyć pokazywaniu dobrych wzorców, możliwości rozwijania pasji i łączenia ich z zarobkowaniem. Wskażą niestandardowe ścieżki zawodowe, pomogą dostrzec nisze na rynku pracy. Zajęcia będą odbywać się zarówno w OPS, jak i poza siedzibą Ośrodka.  

Projekt „Aktywny rozwój” kompleksowo wspiera rozwój młodzieży w obszarze społecznym, zawodowym i kulturalnym, dlatego jest działaniem unikatowym w skali dzielnicy.

 

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

 

 

Free business joomla templates