Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeProjektyDobra Marka - Aktualności Listopad 2013
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Dobra Marka - Aktualności Listopad 2013

Działania realizowane w ramach projektu w listopadzie: Zrealizowano 39 godzin konsultacji psychologicznych oraz 79 godzin konsultacji z doradcą zawodowym. Zakończyły się kursy "Opiekunka dziecięca" oraz "ECDL – Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych". W dniu 6.11.2013 r. odbyły się zajęcia edukacyjne "Savoir-vivre w życiu zawodowym i prywatnym". W dniu 14.11.2013 r., w godz. 9.00-11.00, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyły się konsultacje społeczne dla przedstawicieli organizacji i instytucji z obszaru integracji społecznej. W dniu 16.11.2013 r. odbyła się wizyta studyjna do Garncarskiej Wioski położonej we wsi kamionka k/Nidzicy. Głównym celem  wizyty studyjnej  było zapoznanie uczestników i uczestniczek projektu systemowego z działaniami podejmowanymi przez osoby wykorzystujące narzędzia ekonomii społecznej w zakresie rozwoju zawodowego. Wizyta studyjna stworzyła również możliwość poznania dziedzictwa kulturowego i historii naszego kraju. Program wizyty studyjnej składał się z kilku etapów. Po przyjeździe uczestnicy zwiedzili teren Garncarskiej Wioski m.in.: garncarnię, izbę regionalną, obserwatorium bociana, kuźnię mazurską oraz stodołę mazurską, gdzie odbywają się pokazy taneczne i teatralne. Następnie uczestnicy wizyty wzięli udział w prezentacji multimedialnej nt. "Garncarska Wioska Przedsiębiorstwo Społeczne krok po kroku", której głównym celem było przekazanie wiedzy oraz doświadczeń pracowników w tworzeniu miejsca pracy, a także zmotywowanie uczestników projektu do poszukiwania różnych form zatrudnienia. W ramach wizyty studyjnej zapewniono ciepły posiłek oraz mazurski poczęstunek tzw. kuch mazurski czyli tradycyjne mazurskie ciasto drożdżowe. Program wizyty studyjnej obejmował również pokaz toczenia na kole, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczestników wizyty studyjnej. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach rzemieślniczych, takich jak: lepienie gliny, toczenie gliny na kole oraz malowanie na szkle dla dzieci. W dniu 17.11.2013 r. odbyło się spotkanie grupy samopomocowej w formie wyjścia do teatru Studio Buffo na spektakl "Ukochany kraj... - PRL w piosence". W dniu 27.11.2013 r., w godz. 17.00-19.00, w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów odbyły się konsultacje społeczne dla mieszkańców dzielnic Ursynów. Konsultacje społeczne realizowane były w ramach Diagnozy potrzeb i zasobów mieszkańców dzielnicy Ursynów.  

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

Free business joomla templates