Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeProjekty
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Projekty-Aktualności

"Od świadczenia do pracy socjalnej" - aktualizacja listopad

Za nami prawie już dwa miesiące pracy w nowej strukturze organizacyjnej. Na bieżąco współpracujemy z ekspertem oraz omawiamy poszczególne elementy procesu zachodzącego w Ośrodku. 

Do zespołu pracowników Ośrodka dołączył drugi pracownik socjalny w Zespole ds. pierwszego kontaktu, mediator, prawnik oraz drugi psycholog w Zespole ds. usług.

W najbliższym czasie odbędzie się dwudniowe szkolenie dla pracowników, doskonalące umiejętności pracy z klientem Ośrodka.  

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji na temat projektu zapraszamy do Biura Projektu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy ul. J. Cybisa 6 lub kontakt telefoniczny: 22 545 91 70, 518 729 586. 

"Praca-czemu nie?" - aktualizacja październik

W dalszym ciągu realizowane są zajęcia  dla kobiet w ramach projektu "Praca-czemu nie?". Regularnie odbywają się sportowe zajęcia w Just Jump Fitness, warsztaty psychologiczne z psychoterapeutką Hanną Wieloch, a także zajęcia aktywizacyjne z doradcą zawodowym i psychologiem na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej dz. Ursynów m.st Warszawy.

W najbliższych planach jest wyjście do teatru, a zakończenie projektu odbędzie się  22.11.2019 r.

Projekt jest realizowany od 1 maja do 30 listopada 2019 r.            

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z pracownikami realziującymi projekt, 

tel.  22 545 91 70, kom. 500 833 146,

od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16.

 

"Aktywny Rozwój X" - realizacja w październiku

W 2019 r. realizowana jest kolejna, dziesiąta edycja projektu Aktywny Rozwój.  Głównym jego celem jest profilaktyka i zapobieganie wykluczeniu społecznemu i zawodowemu młodzieży w wieku 16 - 20 lat.  

W dniu 26.10.2019 młodzież była w teatrze Syrena na spektaklu pt:" Rodzina Addamsów". Jest to piękne widowisko musicalowe, zrobione z fantazją, rozmachem i z dużym poczuciem humoru.  Pomimo mrocznych scen i dialogów, myślą przewodnią spektaktu była miłość i umiejętność bycia autentycznym w życiu. Atmosfera wyjścia była bardzo inspirująca i zachęciła młodzież do częstszego przychodzenia do teatru.

Projekt jest realizowany od 1 marca do 31 grudnia 2019 r.                 

 

Wyjazd kulturalno-naukowy do Gdańska

W 2019 r. realizowana jest kolejna, dziesiąta edycja projektu Aktywny Rozwój.  Głównym jego celem jest profilaktyka i zapobieganie wykluczeniu społecznemu i zawodowemu młodzieży w wieku 16 - 20 lat.  

W ramach realizacji projektu dla młodzieży „Aktywny rozwój X”, w dniach 12-13 października 2019 r został zorganizowany wyjazd do Wrocławia. Wycieczka była kontynuacją zajęć warsztatowych z "Planowania i z zarządzania czasem i budżetem". Młodzież podczas zajęć, które odbyły się w czerwcu i we wrześniu 2019 r miała za zadanie zaplanować dla całej grupy dowolną wycieczkę w Polsce, dysponując określonym budżetem. Zadaniem młodzieży było zorganizowanie szczegółów wycieczki, czyli wyboru i rezerwacja miejsc, które chcą odwiedzić i zobaczyć, wybór restauracji oraz uczenie się dyscypliny i wyczucia czasu.

Czytaj więcej: Wyjazd kulturalno-naukowy do Gdańska

Nowa struktura organizacyjna

Dnia 1.10.2019 r. Ośrodek rozpoczął pracę w nowej strukturze organizacyjnej. W ramach istniejących Działów zostały wyodrębnione: Zespoły ds. świadczeń przyznawanych decyzją, Zespół ds. pierwszego kontaktu, Zespół ds. pracy socjalnej oraz Zespół ds. usług.

Odbyły się warsztaty dla 4 grup pracowników Ośrodka, na których omówione zostały elementy nowego regulaminu organizacyjnego OPS, w tym m.in. podział zadań między poszczególnymi zespołami. Warsztaty prowadzone były przez eksperta, który ściśle współpracuje z Ośrodkiem na każdym etapie przeprowadzanych zmian organizacyjnych.

Do zespołu pracowników Ośrodka od 1.10.2019 r. dołączył pracownik socjalny w Zespole ds. pierwszego kontaktu oraz psycholog w Zespole ds. usług.

Regularnie odbywają się spotkania Zespołu ds. wdrażania zmian organizacyjnych, na których omawiane są poszczególne elementy procesu zachodzącego w Ośrodku. 

 

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji na temat projektu zapraszamy do Biura Projektu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów 

m.st. Warszawy przy ul. J. Cybisa 6 lub kontakt telefoniczny: 22 545 91 70, 518 729 586.

Więcej artykułów…

Strona 1 z 18

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

 

 

Free business joomla templates