Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeOferta pomocyProgram Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ)

 

Program jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) zgodnie z rozporządzeniem  Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 223/2014 z dnia 11 marca 2014 r.

Do realizacji Podprogramu 2017 (sierpień 2017-czerwiec 2018) ponownie wybrane zostały 4 organizacje partnerskie o charakterze ogólnopolskim lub ponadregionalnym:

Caritas Polska, Polski Czerwony Krzyż, Federacja Polskich Banków Żywności oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej.

Na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w ramach PO PŻ na szczeblu lokalnych organizacji partnerskich działa Stowarzyszenia Społeczników ARIADNA, z którym Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów podpisał porozumienie.

 

W trakcie trwania Podprogramu 2017  przewiduje się  6 grup artykułów spożywczych:

·         artykuły skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany   bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane);

·         artykuły mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający);

·         artykuły warzywne i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, buraczki wiórki);

·         artykuły mięsne (gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy);

·         cukier biały;

·         tłuszcze – olej rzepakowy.

                                                                                              

Produkty zakupione w ramach PO PŻ zakupiono o długim okresie ważności.

Pomoc w ramach PO PŻ jest kierowana do osób, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie są w stanie zapewnić sobie odpowiedniego posiłku. Pomocą żywnościową mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1268,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028,00 zł dla osoby w rodzinie.

Tak określony wymóg ma na celu wparcie osób i rodzin znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji w sposób trwały, intensywny i systematyczny (w szczególności osoby bezdomne, niepełnosprawne, migranci, osoby obcego pochodzenia będące mniejszością narodową, w tym społeczności marginalizowane, takie jak Romowie).

Zestaw produktów spożywczych na Podprogram 2017 określony jest dla jednego odbiorcy końcowego, zarówno osoby samotnie gospodarującej i dla osoby w rodzinie i wydawane są najbardziej potrzebującym równomiernie w trakcie całego okresu dystrybucji tj. do czerwca 2018 r.

Paczki muszą zawierać co najmniej 3 artykuły spożywcze z różnych grup ww. produktów.

Aby uzyskać szczegółowe informacje o prowadzonym programie lub złożyć wniosek na powyższy cel, należy bezpośrednio skontaktować się z pracownikiem socjalnym prowadzącym dany rejon opiekuńczy.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

Free business joomla templates