Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeInformacje, Ogłoszenia
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Ogłoszenia

„Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”

E-hologram dla osób, które nie mają dochodów

Wszyscy mieszkańcy Warszawy, którzy nie mają dochodów, mogą wyrobić sobie Kartę Warszawiaka lub Kartę Młodego Warszawiaka i korzystać z tańszych biletów komunikacji miejskiej oraz ze zniżek w wielu instytucjach kultury czy ośrodkach rekreacyjnych.  

Warunkiem uzyskania uprawnień jest zamieszkanie w Warszawie i złożenie PIT-u 36 lub 37 bezpośrednio w urzędzie Skarbowym lub przez Internet. Jeśli podatnik nie osiąga dochodu,  rubryce dotyczącej wysokości osiągniętego dochodu należy wpisać zero. Po złożeniu zeznania podatkowego, w najbliższym POP-ie ZTM lub WOM-ie w urzędzie dzielnicy zostanie wgrany  e-hologram. 

Osoby, które posiadają już spersonalizowaną WKM poza Kartą muszą wylegitymować się dokumentem ze zdjęciem. Osoby nieposiadające WKM powinny zabrać ze sobą dodatkowo swoją fotografię w formacie jak do dowodu osobistego.

Każdy pasażer chcący wyrobić e-hologram powinien okazać jeden z dokumentów:

1.     Pierwszą stronę złożonego PIT-u za rok 2016 ze stemplem warszawskiego US poświadczającym rozliczenie podatku- dla składających PIT osobiście.

2.     Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) wydane przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego składanego drogą elektroniczną – dla składających zeznanie przez internet.

3. zaświadczenia z urzędu skarbowego potwierdzającego złożenie zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w 2016 roku – dla składających PIT za pośrednictwem poczty

oraz prawidłowo wypełniony wniosek.

Wszystkie informacje dotyczące uzyskania e-hologramu dostępne są na stronie www.ztm.waw.pl oraz w POP-ach i WOM-ach, a szczegóły dotyczące pozostałych zniżek znajdują się na stronie www.karta.um.warszawa.pl 

Dla wszystkich zainteresowanych całodobowo pod numerem 19 115, dostępni są również konsultanci Miejskiego Centrum Kontaktu.

Zapraszamy do wgrania e-hologramu i korzystania ze wszystkich ulg wynikających z jego posiadania.

 

Ogłoszenie - Prokuratura rejonowa Warszawa - Mokotów

Prokuratura Rejonowa Warszawa - Mokotów uprzejmie informuje, że w dniach 20-26 lutego 2017 r. organizowany jest Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W związku z tym, w dniach 20-26.02.2017 r. w godzinach 09.00-16.00 w siedzibie Prokuratury (Warszawa, ul. Wiktorska 91a) będą udzielanie bezpłatne porady prawne ofiarom przestępstw.

Wykaz placówek dla osób bezdomnych dofinansowanych przez m.st. Warszawa

W załączonym pliku znajduje się wykaz placówek dla osób bezdomnych dofinansowanych przez m.st. Warszawa.

Miejsca, w których można przekazać lub otrzymać pomoc

 

NUMERY ALARMOWE

 

Przekazywanie Pomocy Rzeczowej

 

Punkt informacyjno-koordynacyjny dla osób z niepełnosprawnością

 

 

Pomóż potrzebującym, wymień się ciepłem!

Urząd Dzielnicy Ursynów przyłączył się do społecznej akcji pomocowej „Wymiana ciepła”, która polega na dzieleniu się z osobami potrzebującymi ciepłymi ubraniami. Pierwsze ogólnodostępne wieszaki pojawiły się przy Urzędzie Dzielnicy Wola i Ochota. Teraz czas na Ursynów.

Przy wejściu do ursynowskiego Ratusza, w podcieniu od strony parkingu stanął namiot „Wymiany Ciepła”.  Na zainstalowanym wewnątrz namiotu wieszaku można zostawiać niepotrzebne, ciepłe ubrania. Przydać może się wszystko: swetry, kurtki, czapki, szaliki, polary i rękawiczki. Zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

To świetny czas na zrobienie zimowych porządków w szafach. Jeśli mają Państwo rzeczy, które wiszą w szafie i są nikomu niepotrzebne, zachęcamy do zostawienia ich na naszym wieszaku, z którego zupełnie bezpłatnie mogą wziąć je najbardziej potrzebujący.

Wspólnie pokażmy, że nie jesteśmy obojętni na los osób ubogich i bezdomnych.

Wieszak dostępny jest 24h na dobę. 

Zapraszamy do pomagania!

 

Strona 1 z 9

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

 

 

Free business joomla templates