Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeProjekty
Wiadomość
 • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

  Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

  Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

  You have declined cookies. This decision can be reversed.

Projekty-Aktualności

Nowa struktura organizacyjna

Dnia 1.10.2019 r. Ośrodek rozpoczął pracę w nowej strukturze organizacyjnej. W ramach istniejących Działów zostały wyodrębnione: Zespoły ds. świadczeń przyznawanych decyzją, Zespół ds. pierwszego kontaktu, Zespół ds. pracy socjalnej oraz Zespół ds. usług.

Odbyły się warsztaty dla 4 grup pracowników Ośrodka, na których omówione zostały elementy nowego regulaminu organizacyjnego OPS, w tym m.in. podział zadań między poszczególnymi zespołami. Warsztaty prowadzone były przez eksperta, który ściśle współpracuje z Ośrodkiem na każdym etapie przeprowadzanych zmian organizacyjnych.

Do zespołu pracowników Ośrodka od 1.10.2019 r. dołączył pracownik socjalny w Zespole ds. pierwszego kontaktu oraz psycholog w Zespole ds. usług.

Regularnie odbywają się spotkania Zespołu ds. wdrażania zmian organizacyjnych, na których omawiane są poszczególne elementy procesu zachodzącego w Ośrodku. 

 

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji na temat projektu zapraszamy do Biura Projektu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów 

m.st. Warszawy przy ul. J. Cybisa 6 lub kontakt telefoniczny: 22 545 91 70, 518 729 586.

Projekt "Praca – czemu nie?"

Projekt "Praca-czemu nie?" jest skierowany do mieszkanek Ursynowa w wieku 25 - 44 lata, zarówno pracujących, jak  i nieaktywnych zawodowo z uwagi na opiekę nad dzieckiem, osobą zależną lub z innych powodów.

Projekt jest odpowiedzią na zgłaszane przez kobiety trudności z powrotem na rynek pracy wynikające przede wszystkim z lęku i barku wiary w skuteczność swoich działań, a także obaw dotyczących zmiany swojej sytuacji zawodowej.

Aktualnie w ramach projektu są realizowane następujące zajęcia:

 • warsztaty psychologiczne z terapeutką Hanną Wieloch, prelegentką zeszłorocznego seminarium „Praca-czemu nie?”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem,
 • warsztaty aktywizacyjne oraz konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym i psychologiem, pracownikami Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej dz. Ursynów m.st Warszawy, mające na celu wzmocnienie i przygotowanie do kontaktu z pracodawcą i/lub własnego rozwoju ścieżki zawodowej,
 • zajęcia sportowo–relaksacyjne w klubie Just Jump Fitness.

Projekt będzie realizowany do końca listopada 2019.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z pracownikami Zespół Rozwoju Zawodowego, tel.  22 545 91 70, kom. 500 833 146, od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16.

 

"Od świadczenia do pracy socjalnej" - aktualizacja wrzesień

We wrześniu 2019 r. został wybrany ekspert ds. zmian organizacyjnych. Obecnie trwają prace zmierzające do oddzielenia pracy socjalnej od postępowań administracyjnych i wprowadzenia nowej struktury organizacyjnej.

Od października kadra Ośrodka powiększy się o specjalistów: psychologa, prawnika i mediatora, którzy będą wspierać osoby korzystające z pomocy Ośrodka. 

W najbliższym czasie odbędą się warsztaty dla pracowników Ośrodka przygotowujące do wdrożenia zmian. Szczegółowy harmonogram warsztatów znajduje się w tabeli poniżej.  

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji na temat projektu zapraszamy do Biura Projektu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów 

m.st. Warszawy przy ul. J. Cybisa 6 lub kontakt telefoniczny: 22 545 91 70, 518 729 586.

Kilka słów o projekcie

Od 1 lipca 2019 r. Ośrodek rozpoczął realizację projektu „Od świadczenia do pracy socjalnej”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Działanie 2.5 Skuteczna pomoc społeczna. Wartość projektu wynosi 899 750,00 zł. 

 

Projekt dotyczy wprowadzenia zmian organizacyjnych mających na celu oddzielenie pracy socjalnej od postępowań administracyjnych. W ramach nowej struktury organizacyjnej w Ośrodku zostaną wyodrębnione następujące Zespoły:

 • Zespół ds. Pierwszego Kontaktu,
 • Zespół ds. Pracy Socjalnej,
 • Zespół ds. Usług,
 • Zespół ds. Świadczeń Przyznawanych Decyzją.

 

Ponadto kadra Ośrodka powiększy się o specjalistów: psychologa, prawnika i mediatora, którzy będą wspierać osoby korzystające z pomocy Ośrodka. 

Na bieżąco będziemy informować o kolejnych działaniach. 

 

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji na temat projektu zapraszamy do Biura Projektu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy ul. J. Cybisa 6 lub kontakt telefoniczny: 22 545 91 70, 518 729 586.

 

"Odważni Przełamują Stereotypy" - aktualizacja czerwiec

W czerwcu 2019 roku uczestnicy projektu skorzystali z:

• terapii psychologicznych,

• coachingu indywidualnego, 

• coachingu grupowego: wyjście na niewidzialną wystawę oraz do teatru,

• kursów: Indywidualny kurs języka angielskiego, Mezoterapia igłowa, Licencja Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami PFRN, Licencja Zarządcy Nieruchomości PFRN, kurs Ms Excel, Makijaż permanentny – metoda piórkowa.

W związku ze zbliżającym się końcem projektu koordynator dokonuje analizy, podsumowania i rozliczenia projektu. O wynikach powyższych działań będziemy informować po zakończeniu realizacji projektu.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji na temat projektu zapraszamy do Biura Projektu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy ul. J. Cybisa 6 lub kontakt telefoniczny: 22 545 91 71, 518 729 586.

 

Koordynator Projektu
Beata Kanarska

 

 

Więcej artykułów…

Strona 1 z 17

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

 

 

Free business joomla templates