Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeProjektyUncategorised
Wiadomość
 • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

  Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

  Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

  You have declined cookies. This decision can be reversed.

Projekty-Aktualności

"Odważni Przełamują Stereotypy" - aktualizacja styczeń

W okresie listopad 2018 – styczeń 2019 roku uczestnicy projektu skorzystali z:

• coachingu indywidualnego, 

• coachingu grupowego: wyjście do kina, zajęcia sportowe oraz organizacja i przeprowadzenie akcji wolontariackiej,

•  kursów zawodowych: „Monter instalacji sanitarnych i robót wykończeniowych”, „Dietetyka – poziom zaawansowany”, „Cad Decor Pro”, „Analiza danych”, „Zawodowy kurs stylizacji paznokci”, „Makijaż permanentny”, „Kadry, Płace i ZUS z Płatnikiem z obsługą programu Symfonia”.

W listopadzie 2018 r. do projektu dołączył nowy uczestnik na miejsce osoby, która z przyczyn osobistych musiała zrezygnować z udziału w projekcie.

W styczniu 2019 r. została podpisana umowa z NZOZ PSYCHOMEDIC.PL  na świadczenie usług psychologicznych i terapeutycznych dla uczestników projektu.

Na bieżąco wybierani są wykonawcy kursów i szkoleń zawodowych, uczestnicy mogą skorzystać z porad prawnych oraz opieki nad dziećmi.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji na temat projektu zapraszamy do Biura Projektu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy ul. J. Cybisa 6 lub kontakt telefoniczny: 22 545 91 71, 518 729 586.

 

Koordynator Projektu
Beata Kanarska

 

 

Projekt oddzielenia pracy socjalnej od postępowań administracyjnych

W odpowiedzi na konkurs Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej, Ośrodek złożył wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Działanie 2.5 Skuteczna pomoc społeczna. Projekt dotyczy wprowadzenia zmian organizacyjnych mających na celu oddzielenie pracy socjalnej od postępowań administracyjnych. W ramach nowej struktury organizacyjnej Ośrodka zostaną wyodrębnione następujące Zespoły:

 • Zespół ds. Pierwszego Kontaktu,
 • Zespół ds. Pracy Socjalnej,
 • Zespół ds. Usług,
 • Zespół ds. Świadczeń Przyznawanych Decyzją.

W przygotowaniu i wdrożeniu zmiany pomogą nam eksperci zewnętrzni a pracownicy będą mogli wziąć udział w szkoleniu doskonalącym ich umiejętności pracy z klientem w nowej strukturze. Ponadto planujemy, żeby kadra Ośrodka powiększyła się o specjalistów: psychologa, prawnika i mediatora, którzy będą wspierać osoby korzystające z pomocy Ośrodka. 

Planowany okres realizacji: 01.04.2019 r. - 30.04.2020 r. 

Wartość projektu: 899 750,00 zł. 

Projekt jest obecnie oceniany przez asesorów. Będziemy informować na bieżąco o kolejnych etapach naszych starań o dofinansowanie. 

 

"Odważni Przełamują Stereotypy" - aktualizacja październik

W październiku odbyły się warsztaty radzenia sobie ze stresem oraz warsztaty umiejętności wychowawczych, podczas których uczestnicy zwiększyli wiedzę w zakresie skutecznych metod wychowawczych oraz umiejętności stawiania granic w relacjach z dziećmi. 

Po raz pierwszy została przeprowadzona nowa forma wsparcia dla uczestników projektu – coaching grupowy, mający na celu udział w przedsięwzięciach o charakterze społeczno-kulturalnym. 20 października 2018 uczestnicy mieli okazję spędzić wspólnie czas w restauracji „Gospoda pod Młynem” gdzie w praktyce ćwiczyli obowiązujące zasady savoir-vivre’u.

W okresie 18-25 październik 2018 prowadzone było doradztwo zawodowe dla 5 uczestniczek projektu. Zrealizowany został również kurs dietetyki podstawowej dla jednej uczestniczki projektu, która zakończyła kurs z oceną bardzo dobrą. Obecnie prowadzony jest kurs dietetyki zaawansowanej oraz kurs montera instalacji sanitarnych i technologa robót wykończeniowych. 

Na bieżąco odbywają się indywidualne spotkania z coachami i zapewniona jest opieka nad dziećmi podczas trwania zajęć dla uczestników.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji na temat projektu zapraszamy do Biura Projektu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy ul. J. Cybisa 6 lub kontakt telefoniczny: 22 545 91 71, 518 729 586.

Koordynator Projektu
Beata Kanarska

Badanie społeczne

Szanowne Panie,

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy prowadzi badania społeczne nt. sytuacji zawodowej i społecznej mieszkanek Ursynowa  w wieku 25 – 44 lata w ramach Projektu „Praca – czemu nie?” Badania na zlecenie Ośrdodka prowadzi Instytut Badawczy IPC Sp. z o.o.

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy na temat sytuacji zawodowej i społecznej Ursynowianek w wieku 25 - 44 lata, rozpoznanie stopnia i czynników wpływających na motywację do podjęcia pracy i powrotu na rynek pracy, jak również określenie braków kompetencyjnych i zwiększenie wiedzy na temat potrzeb kobiet chcących powrócić na rynek pracy. Pozwoli to Ośrodkowi Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy oraz innym podmiotom zewnętrznym (organizacjom pozarządowym, instytucjom rynku pracy, pomocy i integracji społecznej)  dostosować działania projektowe i formy wsparcia do potrzeb powyższej grupy osób.

W związku z powyższym zapraszam Panie do wypełenienia ankiety znajdującej się pod poniższym linkiem:

http://www.badania-ipc.pl/poll/index.php/824232/lang-pl

Powodzenie realizowanego badania zależy w dużej mierze od aktywnego uczestnictwa Pań w prowadzonym przedsięwzięciu.

Instytut Badawczy IPC Sp. z o.o. jako Wykonawca zlecenia zobowiązany jest do działania zgodnie z procedurami ochrony danych osobowych, tajemnicy statystycznej, a także zgodnie z międzynarodowym kodeksem firm badawczych ESOMAR dotyczącym standardów etycznych w badaniach społecznych. Wszelkie informacje, których udzielą Panie pracownikom konsorcjum są chronione przez prawo oraz restrykcyjne procedury badawcze. Udział Pań w badaniu jest niezbędny w celu uzyskania jak najbardziej obiektywnych i rzetelnych danych.

Wszelkich informacji na temat Projektu udzielają:

ze strony Zleceniodawcy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy – Agata Kuszewska (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 500 833 146);   

a ze strony Wykonawcy IB IPC Sp. z o.o. - Żaneta Rosiak (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 534 66 06 88) oraz Artur Kotliński (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 790 222 337).

Z góry dziękujemy za udział w badaniu.

"Odważni Przełamują Stereotypy" - aktualizacja wrzesień

We wrześniu odbyły się warsztaty rozwoju osobistego z zakresu komunikacji i asertywności, budowania pewności siebie oraz organizacji i zarządzania czasem. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i zostały wysoko ocenione przez uczestników. 

W najbliższym czasie odbędą się warsztaty radzenia sobie ze stresem, podczas których odbiorcy poznają techniki relaksacyjne oraz warsztaty umiejętności wychowawczych, których celem będzie zwiększenie wiedzy w zakresie skutecznych metod wychowawczych oraz  nabycie umiejętności stawiania granic w relacjach z dziećmi. 

Na bieżąco odbywają się indywidualne spotkania uczestników z coachami. Uczestnicy są motywowani do podejmowania różnych aktywności. Mają wyznaczane cele i zadania do realizacji. 

W ramach projektu podpisana została umowa na świadczenie opieki nad dziećmi podczas odbywania się zajęć dla Uczestników, którzy zgłosili taką potrzebę oraz prowadzone są konsultacje prawne.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji na temat projektu zapraszamy do Biura Projektu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy ul. J. Cybisa 6 lub kontakt telefoniczny: 22 545 91 71, 518 729 586.

 

Koordynator Projektu
Beata Kanarska

 

Więcej artykułów…

Strona 1 z 16

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

Free business joomla templates