Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeAktualnościPrzygotowania wielkanocne w Środowiskowym Domu
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Aktywny Rozwój IX. Wyjazd do Gdańska

W 2018 r. realizowana jest kolejna, dziewiąta edycja projektu Aktywny Rozwój IX.  Głównym jego celem jest profilaktyka i zapobieganie wykluczeniu społecznemu i zawodowemu młodzieży w wieku 15 - 19 lat.  

Warsztaty kulinarne

W ramach realizacji projektu w dniu 16.09.2018 odbyły się warsztaty kulinarne organizowane  przez Polską Szkołę Gastronomiczną. Młodzież miała okazję nauczyć się jak przyrządzać dania z kuchni włoskiej czyli makarony i pizzę. Warsztaty odbyły się we włoskiej restauracji Figlia di Papa. 

Wyjazd kulturalno-naukowy do Gdańska                 

W ramach realizacji projektu dla młodzieży „Aktywny rozwój IX”, w dniach 22-23 września 2018 r został zorganizowany wyjazd do Gdańska. Wycieczka była kontynuacją zajęć warsztatowych z "Planowania i z zarządzania czasem i budżetem". Młodzież podczas zajęć, które odbyły się w maju i we wrześniu 2018 r miała za zadanie zaplanować dla całej grupy dowolną wycieczkę w Polsce, dysponując określonym budżetem. Zadaniem młodzieży było zorganizowanie szczegółów wycieczki, czyli wyboru i rezerwacja miejsc, które chcą odwiedzić i zobaczyć, wybór restauracji oraz uczenie się dyscypliny i wyczucia czasu.

Mocną stroną tego wyjazdu było to, że młodzież miała okazję doświadczyć, jak wygląda podział zadań w grupie, nauczyć się wzajemnej troski, tak aby grupa była cały czas razem,  a także komunikowanie otwarcie swoje potrzeby i oczekiwania.

W pierwszej kolejności młodzież postanowiła odwiedzić Centrum Hewelianum. Jest to centrum nauki, który ma za swój cel popularyzację nauki i techniki w interaktywny sposób. Stanowiska odkryć, różne eksperymenty naukowo-techniczne i inne ciekawostki inspirowały uczestników do poszukiwań i zadawania pytań. Ponadto miejsce to sprzyjało budowaniu wzajemnych interakcji w grupie.                                                                                                             

Dużo czasu zajęło zwiedzanie Gdańska, w tym jego Starówki. Sprzyjało to obserwacji architektury oraz historii tego miasta.

Podczas pobytu młodzież miała okazję poznać zasady savoire-vivre w różnych restauracjach. Szczególny nacisk kładziono na zasady zachowania przy stole, zwłaszcza rozmawiania, umiejętności wyboru menu i eliminowania niekulturalnych zachowań (korzystania z komórki czy podjadanie z cudzego talerza).

Wycieczka zakończyła się wyprawą nad morze o zachodzie słońca. Piękny krajobraz  sprzyjał szczerym rozmowom, budowaniu bliskich relacji i otwartości na estetyczne doznania.           

W najbliższym czasie będą realizowane zajęcia warsztatowe pt: "Radzenie sobie z emocjami".

Projekt jest realizowany od 1 marca do 30 grudnia 2018 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z pracownikami Zespół Rozwoju Zawodowego, tel.  22 545 91 70, kom. 500 833 146, od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16.

 

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

 

 

Free business joomla templates