Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeAktualnościWarsztaty międzypokoleniowe z przedszkolakami
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

W czwartek 17 maja uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy korzystając ze słonecznej pogody po raz kolejny wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie. Tym razem podopieczni odwiedzili  ogród w maju, dzięki czemu mieliśmy okazję podziwiać inne gatunki kwitnących roślin. Największy zachwyt wzbudziły azalie, rododendrony, niesłychane bogactwo odmian tulipanów, a także kolekcja roślin cytrusowych. Spacer alejkami pobudził zmysły wzroku i węchu uczestników, którzy entuzjastycznie dzielili się swoimi wrażeniami. Zrelaksowani udali się do galerii, gdzie mieli niepowtarzalną okazję podziwiać wystawę  fotografii pt. „Tajemniczy Świat Owadów” przygotowaną i udostępnioną przez Śląski Ogród Botaniczny. Prezentacja miała na celu upowszechnianie osiągnięć nauk entomologicznych, rozwijanie zainteresowań entomologicznych w społeczeństwie oraz podejmowanie działań na rzecz ochrony przyrody. Niezwykle ciekawe ujęcia owadów na dużym formacie cieszyły się zainteresowaniem zwiedzających.

 Na koniec tej wyprawy znalazł się czas wspólny podwieczorek w cieniu starych drzew.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Zauważyli, że poza walorami gospodarczymi i rolą w przyrodzie bezsprzecznie owady to jedne z najładniejszych organizmów żyjących na Ziemi. Dzielili się wrażeniami mówiąc, że chętnie wrócą do ogrodu, gdy zakwitną róże.

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

Free business joomla templates