Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeAktualnościKonkurs kapeluszy
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Śniadanie Wielkanocne w Środowiskowym Domu Samopomocy 2017 r.

Przechodzące z pokolenia na pokolenie zwyczaje i obrzędy są świadectwem naszych korzeni i związku  teraźniejszości z przeszłością oraz szczególnych więzi rodzinnych i społecznych. W Środowiskowym Domu Samopomocy jak co roku wspólnie celebrowaliśmy Święta Wielkanocne. W dniu 12.04.2017 r. spotkali się przy świątecznym  śniadaniu domownicy i zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Teresa Jurczyńska-Owczarek-przewodnicząca Rady Dzielnicy Ursynów, Pan Piotr Zalewski zastępca burmistrza Ursynowa, Pan Krystian Malesa radny Dzielnicy, Pan Marek Pawlęga  dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, jego zastępca Pani Stefania Wódka oraz kadra kierownicza.

 

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń przez kierownika domu oraz zaproszonych gości.

Po symbolicznym podzieleniu się jajkiem wszyscy zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach. Zgodnie z polską tradycją  gościły na nich staropolskie przysmaki: żurek z białą kiełbasą, pieczone mięsa, jajka w różnorodnej postaci i wielkanocne ciasta. Wszystkie te przysmaki znalazły miejsce wśród własnoręcznie wykonanych glinianych baranków, mis z rzeżuchą i kolorowych pisanek, zrobionych przez uczestników na zajęciach plastycznych. W trakcie spotkania goście mieli okazję zapoznać się z pracami uczestników, które powstały w trakcie ubiegłorocznego pleneru malarskiego nad urokliwymi zakolami rzeki Świder. Kolorowe prace wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi wzbudzały zachwyt gości, a katalogi jakie otrzymali będą miłą pamiątką z naszej wystawy.

Na zakończenie spotkania goście otrzymali wielkanocne upominki wykonane przez domowników w pracowni ceramicznej. W tym roku były  to piękne i niepowtarzalne baranki z gliny.Wszystkim uczestnikom Wielkanocnego spotkania w naszym domu serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i miłą świąteczną atmosferę.

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

Free business joomla templates