Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeAktualnościPrezentacja działalności Środowiskowego Domu Samopomocy na XXVII Sesji Rady Dzielnicy
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Survivalowy wyjazd do Sieczych

W ramach realizacji projektu dla młodzieży „Aktywny rozwój VII”, w dniach 8-9 września 2016 r. Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z firmą Grom Combat System zorganizował survivalowe szkolenie w Sieczychach. Cały wyjazd był oparty na historycznych wydarzeniach z roku 1943 – akcją TAŚMA i śmiercią  Tadeusza "Zośki" Zawadzkiego w trakcie ataku na niemiecką strażnicę graniczną. 

Działania były bardzo intensywne, zaczęły się od razu po przyjeździe pociągu na stację, gdzie  instruktorzy wyznaczyli zadania do realizacji. 

 

Młodzież miała okazję poznawać topografię leśną, zbudować szałas, brała udział w organizowaniu symulacji odbijania zakładnika i zajęciach strzeleckich. Działania były prowadzone do późnych godzin nocnych, w deszczu, co spowodowało, że młodzież odczuła akcję jako bardzo realistyczną.

Osoby, które walczyły w czasie wojny były również w wieku naszej młodzieży - 15-19 lat. Była to okazja do refleksji, że teraz, w czasach pokoju młodzież ma olbrzymie możliwości do rozwoju i wyboru swojej ścieżki. Młodzi ludzie mieli możliwość skonfrontować się z dzisiejszą rzeczywistością.

Zajęcia były prowadzone przez doświadczonych instruktorów, byłych żołnierzy wojskowych jednostek specjalnych, którzy podkreślali znaczenie działania zespołowego na zwiększenie efektywności zadań, a przede wszystkim kładli nacisk na empatię i współpracę z innymi członkami zespołu. Zadania wymagały wysiłku intelektualnego podczas dużego zmęczenia fizycznego.

Instruktorzy podejmowali również temat radzenia sobie ze stresem w trudnych warunkach. 

 

W najbliższym czasie będzie realizowane wyjście do planetarium, trening psychologiczny oraz warsztaty kulinarne.

Projekt jest realizowany od 1 marca do 30 grudnia 2016 r. 

 

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z pracownikami Zespół Rozwoju Zawodowego, tel.  22 545 91 70, kom. 500 833 146, 

od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16.

 

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

Free business joomla templates