Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeAktualnościPrezentacja działalności Środowiskowego Domu Samopomocy na XXVII Sesji Rady Dzielnicy
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Plener malarski uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy 16.09.2016 r.

W dniu 16.09.2016 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy po raz pierwszy wzięli udział w plenerze malarskim, który został zorganizowany nad rzeką Świder. 

Przygodę ze sztuką malarską w plenerze „artyści” rozpoczęli od podróży  koleją podmiejską do stacji Świder, skąd wyruszyli na poszukiwanie miejsca, które sprzyjałoby powstaniu indywidualnych dzieł sztuki. Istotą  przy wyborze lokalizacji był malowniczy widok, odpowiednie światło i duża przestrzeń, tak by każdy z uczestników mógł w pełni oddać się tworzeniu swojego pejzażu. 

 Po niespełna półgodzinnej wędrówce udało się dotrzeć do  jakże urokliwego miejsca gdzie, na dobry początek był czas na relaks i śniadanie na łonie natury.

Przed przystąpieniem do pracy, chcąc pobudzić ciało i umysł do artystycznego działania, uczestnicy wzięli udział w zajęciach mających na celu wyciszenie się, oderwanie od  zgiełku miasta oraz skupienie na otaczających odgłosach i zapachach. Dopiero wówczas mogły zacząć powstawać pierwsze szkice.

Na każdym etapie pracy uczestnicy mogli liczyć na wsparcie instruktora, z którego chętnie korzystali.

 Gdy „artyści” ukończyli swoje pejzaże mogli podziwiać różnorodność prac innych twórców podkreślając ich indywidualizm. 

Po zakończeniu pleneru uczestnicy udali się na obiad trasą widokową wzdłuż rzeki. W restauracji czekał na nich smaczny posiłek, po którym można było zrelaksować się w ogródku przy filiżance aromatycznej kawy.

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy, po odpoczynku przyszedł czas na powrót. Pokonując trzykilometrowy dystans uczestnicy dotarli do stacji SKM, pełni entuzjazmu pomimo zmęczenia, wrócili do Warszawy. 

Mamy nadzieję, że pejzaże, będą w stanie oddać piękno widoków jakie uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy mogli obserwować w czasie  pleneru. Wkrótce podzielą się swoimi wrażeniami organizując wystawę  poplenerową oraz wydając katalog prac.

 

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

Free business joomla templates