Szukaj na stronie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

ul. Jana Cybisa 7
02-784 Warszawa
Tel.: (22) 5441200
Faks: (22) 5441201
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 951-12-04-085
REGON: 010847964

HomeStruktura OrganizacyjnaDział Pomocy Specjalistycznej
Wiadomość
  • Dyrektywa e-Prywatności Parlamentu Europejskiego

    Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami serwisu.Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji na swoim komputerze.

    Zobacz, dyrektywę parlamentu Europejskiego odnośnie e-Prywatności

    You have declined cookies. This decision can be reversed.

Dział Pomocy Środowiskowej

Zadaniem terenowych pracowników socjalnych zatrudnionych w Dziale Pomocy Środowiskowej jest wspieranie osób i rodzin w działaniach zmierzających do rozwiązania powstałych problemów, wyjścia z trudnej sytuacji życiowej czy zaspokojenia niezbędnych potrzeb. Aby pomoc była skuteczna, konieczne jest bardzo dokładne zdiagnozowanie problemów występujących w rodzinie. Ma to zazwyczaj miejsce podczas przeprowadzania rodzinnego wywiadu środowiskowego, który jest niezbędny  do przyznania pomocy ze środków pomocy społecznej.  W zależności od rodzaju problemu występującego w danej rodzinie, osoba wymagająca wsparcia ma możliwość skorzystania z pomocy specjalistów zatrudnionych w Dziale Pomocy Specjalistycznej, w tym w Zespole d.s. Rodziny, Zespole Rozwoju Zawodowego lub Zespole d.s. Bezrobocia.

Rodzaj, forma i wielkość pomocy jest uzależniona od zgłaszanych potrzeb, okoliczności uzasadniających jej udzielenie i możliwości Ośrodka.

Od marca 2008 r. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy wydaje decyzje w zakresie potwierdzenia prawa do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Takie decyzje pozwalają na korzystanie ze świadczeń medycznych osobom bez ubezpieczenia zdrowotnego.

Chcąc Państwu udzielić jak najbardziej skutecznie pomocy, pracownik socjalny może skontaktować się oczywiście za Państwa zgodą np. z.: pracownikiem spółdzielni mieszkaniowej, pedagogiem szkolnym, pracownikiem urzędu dzielnicy, pracownikami ZUS, kuratorem, policją, lekarzem itp.
Pracownicy Działu Pomocy Środowiskowej chętnie służą pomocą wszystkim osobom lub rodzinom wymagającym wsparcia, o ile u tych osób lub w tych rodzinach występuje jakakolwiek z wymienionych dysfunkcji.

Jeżeli poza problemem ubóstwa, występują również inne powody zgłoszenia się o pomoc, osoby i rodziny w zależności od rodzaju stwierdzonego problemu w danej rodzinie, mają również możliwość skorzystania z pomocy specjalistów zatrudnionych w Dziale Pomocy Specjalistycznej, w tym w Zespole d.s. Rodziny, Zespole Rozwoju Zawodowego, lub w Zespole d.s. Bezrobocia.

Nasz profil na:

BIP

PO PŻ 2014-2020

/OPS-Ursynow/skrytka

Projekty:

 
 

Free business joomla templates